اخبار
1397/11/16 سه‌شنبههمزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی
تشریح عملکرد 30 ساله دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان :

دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی و رئیس دبیرخانه منطقه 3 دانشگاه پیام نور کشور همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و 30 امین سالگرد تاسیس دانشگاه پیام نور ، به تشریح عملکرد این دانشگاه در استان آذربایجان شرقی پرداخت.

دکتر معصومی با تبریک این ایام خجسته و اشاره به برکات فراوان انقلاب اسلامی و نیز رشد و توسعه وافر صورت گرفته در عرصه های مختلف علمی ، اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و .... در ایران عزیز اسلامی ، گفت : دانشگاه پیام نور به عنوان مولود انقلاب در استان آذربایجان شرقی فعالیت خود را از سال تحصیلی 68-67 با مرکز تبریز آغاز کرد و هم اکنون دارای 29 مرکز و واحد دانشگاهی در سطح استان می باشد .

رئیس دبیرخانه منطقه 3 کشور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور از نظر سطح کیفی آموزش رشد بسیار زیادی داشته و امروز به عنوان یک دانشگاه با کیفیت آموزشی بسیار بالا در بین دانشگاههای کشور مطرح هست ، گفت : در حال حاضر 25309 نفر دانشجو در پیام نور استان آذربایجان شرقی در حال تحصیل هستند که از این تعداد 24094 نفر در 139 رشته مقطع کارشناسی ، 1161 نفر در 36 رشته مقطع کارشناسی ارشد و 54 نفر در 2 رشته مقطع دکتری می باشند.

رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به امکانات مختلف آزمایشگاهی و کارگاهی و تجهیز مناسب آنها در سال های اخیر ، گفت : به عنوان یکی از دانشگاههای مطرح استان ، با سازمانها و دانشگاههای مختلف استان در زمینه های مختلف تفاهم نامه همکاری داشته و در زمینه برگزاری آزمونهای مختلف زبان برای مقطع دکتری و نیز برگزاری آزمونهای مختلف استخدامی سازمان سنجش و سایر نهادهای دولتی با ادارجات و سازمانهای استان همکاری می کند.

ایشان با اشاره به دانش آموختگی حدود ده هزار نفر از دانشگاه پیام نور استان ، گفت : در راستای تکریم ارباب رجوع و کمک به دانشجویان در عرصه استخدام و تسریع در جذب نیروی انسانی ، با تدابیر صورت گرفته و ایجاد زیرساخت ها در یک روز کاری مدرک گواهی موقت برای دانشجویان صادر می شود .

دکتر معصومی با اشاره به اولویت های مهم فرهنگی دانشگاه و اینکه دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی در عرصه فرهنگی جزو فعال ترین دانشگاه های استان و کشور است ، گفت : در حال حاضر تعداد 69 کانون علمی ، 95 انجمن علمی ، 41 نشریه دانشجویی ، 13 مرکز مشاوره ، 5 مجتمع فرهنگی و هنری و 6 سالن ورزشی در این استان وجود دارد و در حال فعالیت و ارائه خدمات بوده  و اعزام 60  گروه جهادی با تعداد 1194 نفر تا به امروز ، 1830 اردوی فرهنگی به ظرفیت 54900 نفر ، 8987 کارگاه آموزشی و علمی و کرسی های آزاد اندیشی نیز جزو افتخارات دانشگاه پیام نور این استان است .

دکتر معصومی با اشاره به افتخارات کسب شده متعدد توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور استان ، گفت : کسب 24 عنوان برتر استانی و کشوری در مسابقات قرآنی ، 68 مقام استانی و 14 مقام کشوری در مسابقات کتاب خوانی با حضور بیش از 1200 نفر دانشجو ، کسب 25 عنوان برتر استانی و کشوری در مسابقات مختلف ورزشی استان و کشور ، حضور 1500 نفر دانشجو در 11 دوره جشنواره حرکت و کسب 52 رتبه برتر استانی و کشوری ، حضور 1328 نفر دانشجو در 11 دوره جشنواره رویش و کسب 38 عنوان برتر استانی و کشوری ، حضور 1674 نفر دانشجو در 11 دوره جشنواره نشریات و کسب 87 عنوان برتر استانی و کشوری تنها گوشه ای از صفحات دفتر افتخارات این استان می باشد.

ایشان با اشاره به دارا بودن حدود 98220 مترمربع فضای آموزشی ، اداری و ورزشی این استان ، گفت : 4 پروژه عمرانی شامل ساختمان آموزشی 6000 متر مربعی مرکز تبریز ، ساختمان آموزشی 1400 مترمربعی واحد ورزقان سوله ورزشی 1653 متر مربعی مرکز مراغه ، ساختمان آموزشی 1400 متر مربعی مرکز میانه در دهه فجر و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.

دکتر معصومی در پایان با اشاره به اینکه تعداد 541 نفر همکار اداری  و 224 نفر عضو علمی در این استان مشغول به فعالیت هستند ، اهم فعالیت های صورت گرفته در حوزه اداری و پژوهش و فناوری را بدین شرح اعلام کرد :

 • تبدیل وضعیت 68 نفر از کارکنان قراردادی به پیمانی
 • ارتقاء رتبه 307 نفر از کارکنان اداری
 • ترفیع پایه 439 نفر از کارکنان اداری
 • تجهیز 19 باب مهمانسرا برای رفاه همکاران
 • چاپ  760 مقاله  در مجلات  ISI  در ده سال اخیر
 • چاپ 739 مقاله در مجلات ISC  در ده سال اخیر
 • چاپ 749 مقاله در مجلات علمی پژوهشی در ده سال اخیر
 • 3605 مقاله ارائه شده در کنفرانس های ملی و بین المللی داخلی و خارجی در ده سال اخیر
 • 476 طرح پژوهشی انجام یافته در ده سال اخیر
 • تالیف و ترجمه 408 کتاب در ده سال اخیر
 • ثبت 23 مورد اختراع و اکتشاف در ده سال اخیر
 • راه اندازی و تجهیز 3 مرکز نوآوری با همکاری پارک علم و فناوری استان
 • راه اندازی و تجهیز مرکز نوآوری مرکز تبریز با مجوز معاونت علمی ریاست جمهوری

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ