اخبار
1397/10/1 شنبههمزمان با هفته پژوهش در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی
رونمایی از 4 طرح فناورانه در دانشگاه پیام نور مرکز هشترود

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان :

همزمان با هفته پژوهش و طی مراسمی ، با حضور دکتر کریمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور کشور از چها طرح فناورانه دانشجویی در دانشگاه پیام نور مرکز هشترود رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور دکتر کریمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور کشور ، دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی و رئیس دبیرخانه منطقه 3 دانشگاه پیام نور کشور ، دکتر امینی نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی ، مهندس امینیان فرماندار شهرستان هشترود ، دکتر واعظی رئیس سازمان پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی و جمع کثیری از مسئولین شهرستان هشترود و دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز هشترود برگزار شد ، از چها طرح فناورانه که در مرکز کارآفرینی دانشگاه پیام نور هشترود به مرحله عمل رسیده بود رونمایی شد و مخترعین طرح ها در خصوص محصولات طراحی و اختراع شده خود توضیحاتی دادند.

دکتر کریمی ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم به جهت حمایت از طرح های فناورانه و ایجاد بستر برای دانشجویان دانشگاه پیام نور ، گفت : وجود سه مرکز کارآفرینی و نوآوری در مرکز هشترود ، واحد ملکان و واحد عجب شیر دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی ، نشان از اشراف کامل مسئولین این دانشگاه و آینده نگری آنها در خصوص حرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم و چهارم هست.

معاون دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه دغدغه امروز جوانان اقتصاد و اشتغال است ، گفت : امروزه تعریف سواد و باسواد بودن از دیدگاه سازمانهای بین المللی متفاوت از گذشته هست و باید دانشجویان و جوانان ما به سواد علمی ، مالی ، فرهنگی ، سیاسی ، عاطفی ، رایانه ای و .. مسلط باشند .

وی با اشاره به اینکه اقتصاد و اشتغال مرزی نمی شناسد و یک ایده ممکن است زندگی و جامعه ای را دگرگون کند ، گفت : دانشجویان در دوره دانشجویی و قبل از فارغ التحصیلی باید کار و اشتغال خود را ساماندهی نمایند و دانشگاه پیام نور در همین راستا و با هماهنگی و حمایت وزارت ارتباطات و فناوری مراکز استعداد یابی خود را جهت شناسایی توانمندیها و نوآوری های دانشجویان ، به صورت شبکه ای در تمامی استانهای کشور راه اندازی خواهد کرد.

دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی و رئیس دبیرخانه منطقه 3 دانشگاه پیام نور کشور نیز ضمن قدردانی از زحمات مسئولین و دانشجویان مخترع طرح های فناورانه مرکز هشترود گفت : برای تامین استقلال سیاسی و اقتصادی کشور باید به جوانان و آینده سازان ایران عزیز اسلامی بهاء دهیم و اعتماد به جوانان می تواند زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات کشور شود.

دکتر سید حمزه امینی نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی نیز با تشریح ابعاد پیشرفت های صورت گرفته در نظام مقدس جمهوری اسلامی ، گفت : شهرستان هشترود منطقه ای نخبه پرور و پر استعداد هست و افرادی چون پروفسور هشترودی از این خطه به جهان معرفی شده اند و امیدواریم با بستر سازی و حمایت کامل از استعدادهای جوان شاهد رشد و تعالی آنان بیش از پیش در تمامی زمینه ها باشیم.

دکتر واعظی رئیس سازمان پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به تاریخچه تشکیل اقتصاد نفتی و تکیه درآمدها به آن ، گفت : متسفانه شاهد سیل عظیمی از جوانان با استعداد و تحصیل کرده هستیم که نگران از آینده شغلی خود هستند و ما باید بستر را برای این جوانان آماده کنیم و اگر بتوانیم مشکلات را به خوبی شناسایی و برای آنها ایده و فکر داشته باشیم به سمت اقتصاد دانش بنیان با محوریت دانشجو و دانشگاه حرکت خواهیم کرد.

مهندس امینیان فرماندار شهرستان هشترود نیز ضمن قدردانی از حمایت های مسئولین دانشگاه پیام نور استان و تلاش دانشجویان در راستای تحقق اهداف عالیه نظام ، گفت : امیدواریم با حمایت از این طرح های دانشجویی فناورانه و رفع موانع در برخی از زمینه ها ، شاهد رشد و تعالی همه جانبه دانشگاه پیام نور و دانشجویان مستعد آن باشیم .

در این مراسم از چهار طرح اختراعی فناورانه که در مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه پیام نور مرکز هشترود و توسط دانشجویان این دانشگاه به مرحله ظهور رسیده و آماده تبدیل به تولید می باشد ، رونمایی شد.

1 طرح فناورانه سیستم کاهنده مصرف بنزین

2 طرح فناورانه پمپ سوخت رسانی هوشمند

3 طرح فناورانه مدرسه مجازی دانش آموزی

4 طرح فناورانه دستگاه جلوگیری از یخ زدگی گازوئیل در خودروهای دیزلی
 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ