اخبار
1397/9/27 سه‌شنبهپیام دکتر معصومی به مناسبت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه
استقلال کشور منوط به استقلال دانشگاهها و حوزه های علمیه است .

.

دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی و رئیس دبیرخانه منطقه 3 دانشگاه پیام نور کشور در پیامی سالروز وحدت حوزه و دانشگاه را تبریک گفت

متن پیام به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

27 آذرماه سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح  و روز وحدت حوزه و دانشگاه ، که یکی از ماندگارترین تصمیمات بنیانگذار کبیر و معمار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی ( ره ) می باشد را خدمت جامعه دانشگاهی و حوزوی تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

همانگونه که امام خمینی (ره ) فرمودند، استقلال کشور ما منوط به استقلال همین دانشگاهها و فیضیه ها است . جوانان و دانشجویان ما هر اندازه بیشتر با روحانیت و علوم اسلامی پیوند دوستی محکم تر و استوارتری داشته باشند به همان اندازه خواهند توانست در غلبه بر دشمنان نظام و اسلام  پیروز و موفق باشند.

بی شک درخشان ترین صفحات تاریخ انقلاب اسلامی با جوهر مجاهدت و مقاومت و خون پاک و به هم آمیخته دانشجویان و روحانیانی نگاشته شده است که در دشوارترین ایام مبارزه با نظام ستم شاهی و تکوین و تثبیت انقلاب دوشادوش همدیگر به نبردی آگاهانه و مستمر برخاستند. به فرموده امام اگر خاصیت این نهضت را فقط پیوند روحانیان و دانشجویان بدانیم، این بزرگ ترین نعمت و مژده آن بود.

حوزه و دانشگاه به عنوان دو بازوی علمی و فرهنگی ولایت، مسئول پاسداری از فرهنگ و ارزش های اسلامی نظام اند. از این رو وحدت این دو نهاد از اهم اموری است که در تبیین جایگاه فکری و فرهنگی نظام باید مورد توجه قرار گیرد و انتظار می رود که وحدت حوزه و دانشگاه امری جدی و مهم و در صدر برنامه های این دو نهاد قرار گیرد.

امروز وحدت حوزه و دانشگاه برای تحکیم پایه های انقلاب اسلامی و جلوگیری از نفوذ بیگانگان در جامعه امری ضروری و حیاتی است. نقش مهم این دو مرکز علمی و فرهنگی در کیفیت اداره نظام و مقابله با تهاجم همه جانبه استکبار جهانی، وحدت این دو نهاد را به ضرورت گریزناپذیری بدل کرده است. به فرموده مقام معظم رهبری: «وحدت حوزه و دانشگاه گمشده ای است که باید آن را بیابیم تا مجموعه نظام آموزشی و علمی ـ فرهنگی کشور به عنوان پیکر واحد در راستای مصالح عالیه اسلامی قرار گیرد.»

حوزه ودانشگاه مانند دو مغز متفکر و قلب تپنده در جامعه اسلامی، نقش سرنوشت سازی در تعالی و شکوفایی یا رکود و انحطاط جامعه به عهده دارند. همدلی و وحدت این دو قشر فرهیخته دست مایه گران بهایی است که زیربنای همه دگرگونی های اساسی، به ویژه تحول فرهنگی را که زیرساخت سایر تحول ها است، فراهم می سازد.

اینجانب ضمن تبریک مجدد این روز ، برای همه مسئولین و خادمین صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی  آرزوی توفیق و سربلندی درراه تحقق اهداف عالیه نظام و اسلام ناب محمدی را داشته و از دانشجویان و جوانان می خواهم با وحدت و همدلی در تمامی حوزه های علمی و سیاسی و فرهنگی و اقتصادی و ... دشمنان قسم خورده نظام را در تحقق آرزوهایشان ناکام گذارند.  


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ