اخبار
1397/8/12 شنبهدکتر معصومی در دیدار با مدیر عامل پتروشیمی تبریز
تعامل اساتید دانشگاهی با پتروشیمی تبریز در راستای اجرای طرح های پژوهشی و صنعتی

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان :

در راستای تحقق اهداف دانشگاه پیام نور استان آذربایجانشرقی ، دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجانشرقی و رئیس دبیرخانه منطقه3 دانشگاه پیام نور کشور و هیئت همراه با حضور در محل پتروشیمی تبریز ، با مدیر عامل و مسئولین این واحد بزرگ صنعتی استان دیدار و گفتگو کرده و راههای تعامل و همکاری فی مابین را بررسی کردند.
دکتر معصومی با اشاره به سوابق درخشان دانشگاه پیام نوردر عرصه آموزش کشور ، گفت : منابع درسی غنی ، شیوه آموزشی متفاوت ، امتحانات متمرکز کشوری ، فارغ التحصیلان با سواد علمی بسیار بالا و حرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم و پیشرو با دارا بودن هرم هیئت علمی مناسب در تمامی گروههای آموزشی ، جزو ویژگیهای منحصر بفرد دانشگاه پیام نور هست.
رئیس دبیرخانه منطقه 3 دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه ارتباط دانشگاه با صنعت جزو حلقه های مفقوده کشور هست گفت : تعامل اساتید دانشگاه پیام نور استان با پتروشیمی تبریز به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی کشور ، در راستای اجرای طرح های پژوهشی و صنعتی می تواند اثرات سازنده و مثبتی داشته و طرفین را در رسیدن به اهداف خود کمک نماید.
دکتر غنی زاده معاون دانشگاه پیام نور استان نیز با اشاره به لزوم ارتباط دانشگاههای استان با واحد های صنعتی استان و کشور ، گفت : طرح های کلان علمی و پژوهشی در دانشگاه داریم که به دلیل عدم ارتباط با صنعت نتوانسته ایم آنها را به سرانجام برسانیم و با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور استان در رشته های مربوط به حوزه پتروشیمی دارای اساتید مجرب و پژوهشگران قوی هست می توانیم همکاری خوبی با یکدیگر داشته باشیم و منافع همدیگر را تامین نماییم.
دکتر محمدزاده مدیر فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور استان نیز با اشاره به راه اندازی سه مرکز نوآوری دردانشگاههای پیام نور عجب شیر، ملکان و هشترود ، گفت : استعدادهای بسیار ناب و غیر قابل باوری در این مراکز و شهرستانهای کم برخوردار وجود دارند که می توانیم با برنامه ریزی و همکاری همدیگر آنها را از حالت  بالقوه به بالفعل تبدیل نماییم.
دکتر فضلی مدیر آزمایشگاههای دانشگاه پیام نور استان نیز با بیان اینکه نیروی متخصص و دانش فنی لازمه ارتباط دانشگاه با صنعت هست ، گفت : هر دو این فاکتورها باید در دانشگاهها ایجاد شود تا در نهایت منجر به رشد و شکوفایی صنعت کشور شود .
مهندس درفشی مدیر عامل پتروشیمی تبریبز نیز ضمن قدردانی از حضور رئیس و مسئولین دانشگاه پیام نور استان در این جلسه و توجه آنان به موضوع ارتباط دانشگاه با صنعت ، گفت : همواره سعی کرده ایم در تمامی سطوح مدیریت با دانشگاههای استان ارتباط داشته باشیم ولی علی رغم این تلاش چند ساله ، به دلیل مشکلاتی که در تعریف ارتباطات داریم به نتایج مطلوبی نرسیده ایم .
ایشان با اشاره به اینکه زبان گفتمان صنعت و دانشگاه در حال حاضر متفاوت هست ، گفت : باید مترجمی باشد که این دو زبان متفاوت را برای هم قابل درک و به هم نزدیک کند تا بتوانیم با تعامل گسترده به نتایج درخشانی برسیم .
مدیر عامل پتروشیمی تبریز با بیان اینکه زبان صنعت اقتصادی هست و بقای ما منوط به توسعه ارتباطات ما هست ، گفت : متاسفانه دانشگاهها با زبان کسب و کار بیگانه هستند و باید به گونه ای برنامه ریزی کرده و به موضوع نگاه کنیم که اقتصاد به فصل مشترک بین صنعت و دانشگاه تبدیل شود .
مهندس درفشی با اشاره به اینکه صنعت تشنه ارتباط با صنعت است ، گفت : پژوهش تا زمانی که به اقتصاد منجر نشود برای صنعت ارزشمند نخواهد بود و ما در راستای تحقق این امر آماده ایم با دانشگاهها و بویژه دانشگاه پیام نور استان تعامل گسترده ای داشته باشیم و بسیار علاقه مند به این موضوع هستیم .
در انتهای این جلسه طرفین با بررسی راههای همکاری های فی مابین در تمامی زمینه های موجود ، بر عقد تفاهم نامه وپیگیری امورات به صورت جدی توافق کردند.
  

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ