1395/5/18 دوشنبه رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه اساتید: نتایج هم اندیشی، تبادل افکار و گفتگوهای صمیمانه اساتید در ارتقای سطح علمی دانشگاه تاثیر مثبتی خواهد داشت.
     به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان، رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی گفت: در تدارک و آماده سازی دوره های طرح ضیافت اندیشه اساتید بایستی به بحث کمی و کیفی جلسات توجه ویژه شود.
دکتر واحدی که در مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه پیام نور استان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق، افزود: دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی در کنار فعالیت های علمی و آموزشی خود یکسری فعالیت های آموزشی و فرهنگی را نیز در اولویت برنامه های خود قرار داده که برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید درزمان تابستان یکی از آنهاست.
وی هدف از اجرای طرح ضیافت اندیشه اساتید را هم اندیشی اساتید در موضوعات مختلف و گردآوری نظرات و پیشنهادات آنها برای بهره گیری در مدیریت هر چه بهتر مسایل آموزشی و فرهنگی دانشگاه برشمرد و اظهار داشت: اساتید دانشگاه پیام نور از اطلاعات خوبی برخوردارند و بی شک نتایج هم اندیشی، تبادل افکار و گفتگوهای صمیمانه اساتید در ارتقای سطح علمی دانشگاه تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.
دکتر واحدی با اشاره به شاخص های خوب دانشگاه پیام نور استان گفت: توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی از 11 رشته به 107 رشته، از اتفاقات خوب این دانشگاه است.
وی، انتخاب دانشگاه پیام نور استان به عنوان دستگاه قابل تقدیر در بحث اقامه نماز جماعت، پیشتازی در زمینه حجاب و عفاف، صیانت از حقوق شهروندی، فریضه امر به معروف و نهی از منکر، کسی رتبه اول دربین دانشگاههای استان در برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید و تغییر وضعیت وارتقای حدود 14 نفر از اساتید به مرتبه بالای علمی را از موفقیت های این دانشگاه دانست و از اساتید خواست نسبت به ارتقای رتبه علمی خود اهتمام جدی داشته باشند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان در خاتمه با بیان اینکه دانشگاه متعلق به همه ماست، تاکید کرد: همه باید کمک کنند تا دانشگاه پیام نور استان از لحاظ کمی و کیفی پیشرفت کرده و در جایگاه واقعی خویش قرار گیرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین خدیوی : طرح ضیافت اندیشه اساتید یک طرح دانش افزایی و معرفت افزایی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان ، حجت الاسلام والمسلمین خدیوی در مراسم افتتاحییه طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: راه اندازی طرح ضیافت اندیشه اساتید که یک طرح دانش افزایی و معرفت افزایی است از اتفاقات مثبت کشور در حوزه دانشگاه هاست.
وی با اشاره به استقبال اساتید دانشگاه ها از این طرح گفت: علیرغم اینکه برخی از اساتید شرکت کننده در جلسات طرح ضیافت اندیشه نیازی به امتیازات این دوره ها ندارند با این حال، با علاقه تمام در این جلسات شرکت می کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان با بیان اینکه این جلسات صرفا جلسات هم اندیشی هستند نه کلاس درس، افزود: باید از طرح مباحث قدیمی در این جلسات اجتناب نموده و مباحثی را مطرح کنیم که پاسخگوی سوالات اساتید باشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به آسیب شناسی خواص جامعه پرداخته و با اشاره به روایتی از امام علی (ع) گفت: بعضأ خواص حجابی در مقابل حرکت انقلاب می شوند که دانش افزایی اساتید می تواند بخشی از مشکلات ناشی از این امر را برطرف سازد.
حجت الاسلام و المسلمین خدیوی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص انقلابی ماندن دانشگاه ها اظهار کرد: یکی از راه های انقلابی ماندن دانشگاه ها همین معرفت افزایی ها است. وی در خاتمه از حمایت های دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی از طرح ضیافت اندیشه اساتید و مدیریت شایسته این دانشگاه در برگزاری دوره های این طرح تقدیر کرد.
 
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی نیز با تقدیر از دکتر واحدی ریاست دانشگاه پیام نور استان در میزبانی این دوره از طرح ضیافت اندیشه اساتید گفت: با توجه به محدودیت امکانات دانشگاه پیام نور، این دوره ها با کیفیت و کمیت بسیار بالا برگزار می شود که آن به خاطر نیروی انسانی متعهد و تلاش مخلصانه همکاران بنده در دفتر نهاد رهبری و همکاران آقای دکتر واحدی در ستاد استان دانشگاه پیام نور می باشد .
حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین علیانسب با اشاره به فعالیت 240 هیات علمی در 31 واحد و مرکز دانشگاه پیام نور در سطح استان افزود: اساتید دانشگاه پیام نور به معنای واقعی کلمه استاد، رکن دانشگاه هستند، گفت: در دانشگاه پیام نور اساتیدی داریم که در طول یک ترم 19 کتاب را تدریس می کنند و در طول یک سال بالای 2 هزار دانشجو دارند.
 
دبیر هم اندیشی دانشگاه پیام نور استان دیگر سخنران این مراسم برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید را در راستای اسلامی شدن دانشگاه ها و تحقق اهداف دانشگاه ها در زمینه تربیت نیروهای متخصص و متعهد به نظام و ارزش های اسلامی  اعلام کرد.
دکتر حسین عباسی با گزارش عملکرد اجرای طرح های ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه پیام نور استان از سال 93، گفت: براساس ارزشیابی انجام شده از سوی معاونت محترم سیاسی و فرهنگی نهاد رهبری کشور، دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی در سال 93، از لحاظ تعداد دوره های برگزار شده و شمار شرکت کنندگان رتبه اول کشوری را در بین دانشگاه های پیام نور از آن خود کرد و در سال 94 نیز به لحاظ تعداد دوره ها، تعداد شرکت کنندگان، مدیریت طرح و دیگر شاخص ها حائز رتبه اول در بین دانشگاه های استان شد.
وی افزود: در سال جاری طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه پیام نور استان در 8 دوره  و چهار بازه زمانی سه روزه برگزار می شود که نخستین دوره آن از 16مرداد ماه  به مدت سه روز به میزبانی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی شروع و تا 28 مرداد ماه برگزاری خواهد شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما