1395/2/27 دوشنبه به همت دانشجوی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی مرکز تبریز اولین ابر درخت مصنوعی هوشمند در تبریز رونمایی شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی، این درخت مصنوعی کارکردی برابر با 365 درخت طبیعی داشته و به لطف استفاده از سیستم پیشرفته فیلترینگ قادر است علاوه بر جذب100درصد دی اکسید کربن هوا 98 درصد آن را با اکسیژن تبدیل کند.
همچنین این درخت مصنوعی انرژی مورد نیاز خود را از پنل های خورشیدی جذب کرده و مازاد برق تولیدی خود را وارد سیستم های توزیع برق شهری می کند.
این درخت مصنوعی بدنه ای به شکل درخت زیتون داشته و برگ های آن نیز شبیه برگ های درخت انجیر است.
پروژه ی ابر درخت مصنوعی هوشمند تاکنون موفق به کسب تأییدات علمی متعدد از مراکز علمی و نیز سازمان حفاظت از محیط زیست کشور شده است.
نمونه های خارجی این طرح صرفا دی اکسید کربن هوا را جذب کرده و توانایی تولید اکسیژن را ندارند.
پیمان محمودزاده دانشجوی مقطع کارشناسی شیمی محض دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی مرکز تبریز یکی ازمخترعان این طرح در خصوص ویژگی های طراحی این اختراع گفت: طراحی این درخت مصنوعی با استعانت از سوره ی شریفه " تین " صورت گرفته است.
امیر عباس مفید دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته ی حقوق بین الملل دانشگاه علامه مفید دیگر مخترع این طرح گفت:ابر درخت مصنوعی در مدت 8 سال و با هزینه کرد 130 میلیون تومانی طراحی و ساخته شده است.
طبق اظهار سازندگان این طرح هزینه کرد و هزینه ساخت این طرح در مرحله ی تجاری سازی حداکثر 15 هزار دلار پیش بینی میشود که این مبلغ تنها یک دوم نمونه های خارجی است.
در پایان این مراسم پیمان محمودزاده دانشجوی رشته کارشناسی شیمی محض دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی مرکز تبریز و امیر عباس مفید دانشجوی رشته حقوق بین الملل دانشگاه علامه مفید مخترعان ابر درخت مصنوعی هوشمند و نیز اساتید نمونه دانشگاه پیام نور استان با اهدای تندیس و لوح تقدیر مورد تجلیل قرار گرفتند. 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما