اخبار
1397/5/17 چهارشنبهدر مراسم افتتاحیه ضیافت اندیشه دانشجویی
دکتر معصومی : سیستم دانشگاه پیام نور سیستمی نوین و متفاوت از سایر دانشگاهها هست .

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان آذربایجانشرقی :

مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه دانشجویی مرکز تبریز ، با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه پیام نور استان ، مسئول نهاد رهبری دانشگاههای استان ، مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان ، اعضای هیئت رئیسه مرکز تبریز ، اعضای هیئت علمی و اساتید دوره و دانشجویان ثبت نام کننده در طرح ضیافت اندیشه در محل سالن علامه جعفری مرکز تبریز برگزار شد.
در ابتدای مراسم دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان ضمن خیرمقدم گویی به مهمانان و اساتید و دانشجویان شرکت کننده در این دوره ، گفت : دانشجویان دانشگاه پیام نور دانشجویانی کوشا و توانمند هستند که تعداد شرکت کنندگان در این دوره نشان دهنده این هست که آنها حتی در ایام تابستان و تعطیلات نیز به دنبال کسب علم و استفاده بهینه از زمان خود هستند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان با بیان اینکه سیستم دانشگاه پیام نور سیستمی نوین و متفاوت از سایر دانشگاهها هست ، گفت : شیوه آموزشی متفاوت این دانشگاه باعث ثبت کارنامه ای درخشان و موفق در تمامی عرصه ها برای این دانشگاه گردیده و این دانشگاه با گسترش علم اندوزی به محروم ترین نقاط کشور به نوعی حامی مستضعفین و قشر کم درآمد جامعه بوده است .
ایشان ضمن قدردانی از زحمات مسئولین ودست اندرکاران نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان به جهت برگزاری موفق این دوره ها در سالهای گذشته و امسال ، گفت : برنامه های متنوعی از لحاظ علمی و معنوی و فرهنگی در این دوره برنامه ریزی شده که امیدوارم دانشجویان از آنها بهره مند شوند.
دکتر معصومی با بیان اینکه وظیفه مسئولین تربیت جوانان مومن و متعهد و باسواد علمی بالا هست ، گفت : ملت بزرگ ایران به این جوانان نیاز دارد و اگر همدلی و یکصدایی در جامعه حاکم باشد و به خودمان باور و ایمان داشته باشیم به طور یقین بر همه مشکلات پیروز خواهیم شد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به وضعیت دانشجویان دانشگاههای کشور از نظر علمی و ورود به بازار کار گفت : در حال حاضر دربهای استخدام بسته است ولی دربهای اشتغال بر روی جوانان با استعداد ، کارآفرین و خلاق باز است و باید بتوانیم در دانشگاهها جوانانی با این خصوصیت ها تربیت دهیم .
حجت الاسلام دکتر جلیلی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان نیز ضمن خیر مقدم گویی به جمع حاضر و دانشجویان طرح ضیافت اندیشه و تقدیر و تشکر از اساتید این دوره به جهت قبول زحمت تدریس این دوره ها ، گفت : هدف از برگزاری این دوره ها برنامه ریزی برای پاسخ به نیازهای اندیشه ای دانشجویان می باشد که انشالله مفید واقع خواهد شد و این دوره به علت دارا بودن فضای معنوی و آموزشی در طی یک هفته برگزاری قابلیت های ویژه ای دارد که افزایش حدود پنجاه درصدی متقاضیان نسبت به سال گذشته گواه این موضوع می باشد.
دکتر جلیلی با اشاره به برخی قوانین آموزشی این دوره ، گفت : برنامه های متنوع فرهنگی برای برادران و خواهران شرکت کننده تدارک دیده شده که از آن جمله می توان به دیدار با امام جمعه محترم شهر تبریز ، دیدار با خانواده شهداء و اردوی علمی و فرهنگی اشاره کرد.
حجت الاسلام خدیوی رئیس نهاد رهبری دانشگاههای استان آذربایجانشرقی به عنوان مهمان ویژه و سخنران اصلی این مراسم ، ضمن قدردانی از تلاشهای صورت گرفته توسط مسئولین دانشگاه و نهاد رهبری دانشگاه برای برگزاری این دوره و سایر فعالیت های فرهنگی ، گفت : اگر بخواهیم تحلیلی خوب از امروز و پیش بینی مناسب از آینده داشته باشیم حتما باید تاریخ کشور و منطقه را به خوبی مطالعه کرده باشیم .
ایشان با بیان اینکه تاریخ مطالعه گذشته و برنامه ریزی برای آینده هست ، گفت : در طی 150 سال گذشته تحولات عظیم سیاسی و اجتماعی در کشور ما رخ داده است که موقعیت استراتژیک ایران و ذخایر و منابع عظیم و غنی یک از دلایل آن بوده است .
حجت الاسلام خدیوی با بیان اینکه کمتر نویسنده غربی را می توانید پیدا کنید که در مورد شرق کتابی نوشته باشد و نامی از ایران در آن نباشد ، گفت : بسیاری از مورخین تاریخ مشروطه را به عنوان مبداء تاریخ معاصر معرفی می کنند ، تاریخی که نزدیک 120 سال از آن گذشته ولی بحث مشروطه برای ما امروز سخن ها دارد که می توان آن را تحلیل کرد و برای آینده از آن استفاده کرد.
رئیس نهاد رهبری دانشگاههای استان با اشاره به اینکه خواسته های قیام مشروطه که توسط مردم به پا شد ، عدالت ، حفظ حرمت دین و توجه به فقرا و نیازمندان بود ، گفت : با استقامت و ایستادگی به همه چیز می رسیم و جوانان انقلابی دانشجوی ما می توانند با مطالعه تاریخ معاصر و تحلیل درست مسائل روز کشور ، تصمیمات درست و خوبی برای رشد و تعالی کشور بگیرند و فضای این دوره های ضیافت اندیشه یکی از این ابزارها برای رسیدن به این هدف مهم هست . 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ