در مراسم افتتاحیه 72 پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور؛ وزیر علوم: دانشگاه پیام نور باید تقویت شود


وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه پیام نور بوده، هست و خواهد بود و تقویت نیز می‌شود.
به گزارش  روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم بهره برداری همزمان ۷۲ پروژه عمرانی دانشگاه پیام نور در سراسر کشور و همچنین افتتاح دو نمایندگی خارج از کشور دانشگاه پیام نور با تبریک دهه فجر گفت: دانشگاه‌ها بعد از انقلاب در حوزه تربیت نیروی انسانی توفیقات چشمگیری داشتند.

وی افزود: قبل از انقلاب تعداد دانشجویان بسیار محدود بود و در مقطع تحصیلات تکمیلی تعداد دانشجویان بسیار اندک بود که بعد از انقلاب وضعیت دانشگاه‌ها بسیار خوب شد.

دکتر فرهادی تاکید کرد: در حال حاضر به دنبال کیفی سازی دانشگاه‌ها، دانشگاه کارآفرین و دانشگاه ماموریت‌گرا هستیم. در حال حاضر رشته‌های جدید جایگزین رشته‌هایی شده که عمر آنها به پایان رسیده است.

وزیر علوم ادامه داد: طی دو سال گذشته، رشته‌های تکراری نداشتیم و حتی ۶۰ رشته بین رشته‌ای ایجاد کرده‌ایم و در مقطع دکترا نیز رشته‌های جدید بین رشته‌ای داشته‌ایم و رشته‌هایی که محتوای آنها تغییر کرده است.

وی ادامه داد: حدود ۶۰۰ رشته که ده سال از عمر آنها گذشته بود بازنگری و تدوین شده و امسال نیز رشته‌هایی که بیش از ۵ سال از عمر آنها گذشته باشد بازبینی می‌شود.

وزیر علوم دانشگاه پیام نور را به عنوان دانشگاه سرآمد در آموزش های نوین دانست و گفت: تلویزیون تعاملی نمونه ای از فناوری بکار گرفته شده در این دانشگاه است که می تواند محدودیت پذیرش دانشجو نیز نداشته باشد.

دکتر فرهادی تصریح کرد: این دانشگاه مسیر اصلی خود را که یک دانشگاه نیمه‌حضوری است دنبال می کند، در خارج از کشور شعبه‌هایی را دارد و می‌تواند در ایجاد رشته‌های جدید پیشتاز باشد.

فرهادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره با جایگاه علمی کشور بیان داشت: ما در منطقه رتبه اول و در دنیا رتبه شانزدهم تولید علم را داریم سهم ما از تولید علم 8/1 و در استناد 2/0 می باشد.

وی افزود: دانشگاه پیام نور بوده، هست و خواهد بود و تقویت نیز می‌شود و فقط باید روشهای آموزشی و پژوهشی نوین و ترکیبی را دنبال کند که به دولت نیز کمک کند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما