دانشگاه پیام نور پیشتاز فریضه ی اقامه نماز در استان آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با اشاره به انتخاب این مجموعه به عنوان دانشگاه فعال در فریضه ی اقامه نماز در استان گفت: این دانشگاه در سال 94 در حوزه ی نماز مورد تجلیل قرار گرفت و امسال نیز جزو دانشگاه های فعال این فریضه برگزیده شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر بخشعلی معصومی در نشست ائمه جماعات مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با بیان اینکه مسایل فرهنگی همواره از دغدغه های اصلی این دانشگاه قرار دارد ادامه داد: دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی در کنار سنگر علم و دانش و پژوهش، به کارهای فرهنگی اهمیت قایل است.
به گفته وی، تمام برنامه های فرهنگی مراکز و واحدهای پیام نور در سراسر استان، در شورای فرهنگی این مجموعه تدوین و پیش از آغاز هر سال ابلاغ می شود.
دکتر معصومی با اشاره به بخش های دینی و فرهنگی دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی اظهار داشت: شورای امر به معروف و نهی منکر، کمیته صیانت از حقوق شهروندی، شورای فرهنگی استان، ستاد اقامه نماز از مراکز فعال و تاثیرگذار در برنامه های فرهنگی این مجموعه به شمار می آیند.
رئیس دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمام سعی ما اشاعه ی فریضه نماز بین دانشجویان، اساتید و کارکنان این مجموعه است، تصریح کرد: بدیهی است که در کنار امر آموزش علوم، توسعه ی فرهنگ نماز به عنوان بهترین ابزار پرورش معنوی افراد مورد توجه قرار می گیرد.
دکتر معصومی از وجود 29 مرکز و واحد دانشگاه پیام نور در سراسر آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: 29 هزار دانشجو در این مراکز مشغول تحصیل هستند.
به گفته وی، در بیش از 20 واحد دانشگاه پیام نور استان نماز ظهر و عصر به صورت جماعت برپا می شود.
وی یادآور شد: برگزاری کارگاه و جلسات هم اندیشی، تجلیل خادمین نمونه نماز در بین اساتید کارمندان و دانشجویان، برگزاری کارگاههای های تخصصی نماز، و تجلیل از نویسندگان کتابهای نماز از جمله اقدامات صورت گرفته در دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی در سال جاری بوده است.
دکتر معصومی با اشاره به اهتمام مجموعه ی مدیریتی دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی برای تجهیز نمازخانه های موجود در واحدهای سراسر استان افزود: برای برطرف کردن کمبودهای نمازخانه ها و تجهیز آنها تا پایان سال جاری بالغ بر 250 میلیون ریال هزینه خواهد شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما