آیین مراسم پیش درآمدی بر اولین همایش نقش حقوق در اقتصاد مقاومتی و مبارزه با مفاسد اقتصادی در دانشگاه پیام نور استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی استان ، آیین مراسم  "پیش درآمدی بر اولین همایش نقش حقوق در اقتصاد مقاومتی و مبارزه با مفاسد اقتصادی" در دانشگاه پیام نور استان برگزار شد.
در این مراسم  رئیس دانشگاه پیام نور استان ضمن خوش آمد گویی به مهمانان مدعو و دانشجویان افزود : سال95 که سال  اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل نام گذاری شده به این منظور دردانشگاه پیام نور جلسات متعددی درارتباط با صرفه جویی و کارآفرینی وتبلیغات داخلی برگزار شده است .
وی افزود دردانشگاه پیام نور دانشجویان درسه محور تحت آموزش و تعلیم قرار دارند و بیشترین دانشجویان دررشته حقوق مشغول به تحصیل هستند .معصومی خاطر نشان شد: حدود 29 مرکز وجود دارد که  در 20 مرکز آن کارشناسی رشته حقوق دایر است . یکی از رکن های مهم دانشگاه پیام نور زمینه آموزش است که اساتید در این زمینه قدمهای مهمی برداشته و مورد قبول تمام دانشگاه های دولتی قرار گرفته و دانشجویان بصورت کامل ازاین آموزش بهره مند میشوند.
معصومی درادامه سخنانش تاکید کرد :در پیام نور 2 مسئله ای که مورد قبول است مسئله کتاب محور ودیگری مسئله آزمون محور است .تمام دانشجویان پیام نور از یک منبع استفاده می کنند واز تمام سرفصل ها آزمون برگزار میشود .
مسئله دیگری که پیام نور به آن می پردازد واخیرا هم پیشرفت چشمگیری داشته است درزمینه پژوهش است.یکی از ویژگی های دولت تدبیر و امید این است که بودجه پژوهشی را کاهش نداده است.
در ادامه این مراسم دکتر محمد تقی علوی به سخنرانی پرداخت و خاطر نشان کرد:  همایش ملی نقش حقوق در اقتصاد مقاومتی نیز به دنبال آن است که نقش علم حقوق و تاثیر حقوق در مبارزه با مفاسد اقتصادی را مورد مباحثه قرار داده و نظریات جامعی را در این راستا ارائه دهد
وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف متعالی انقلاب اسلامی ایران، ایجاد عدالت اجتماعی است، اظهار کرد: برای حصول این هدف متعالی باید به دنبال آن باشیم که چگونه جلوی روزنه‌های فساد اقتصادی را بگیریم، چرا که اگر فساد اقتصادی در جامعه‌ای نفوذ کرده باشد، قطعاً عدالت اجتماعی نخواهد بود..
 دبیر اولین همایش ملی نقش حقوق در اقتصاد مقاومتی و مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز در این مراسم از برگزاری همایش اصلی در تاریخ سیزدهم اردیبهشت ماه سال 966 خبر داد.
حسین مرادی همچنین افزود: مراسم اصلی و همایش ملی نقش حقوق در اقتصاد مقاومتی و مبارزه با مفاسد اقتصادی که در اردیبهشت ماه سال بعد برگزار می‌شود، دارای بار علمی بوده و از دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری و تمام کسانی که به دنبال رزومه هستند، دعوت می‌شود تا در این مراسم شرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: همه‌ی مقالات بعد از داوری به چاپ می‌رسند ولی چاپ نشده ها نیز بازگردانده می‌شوند تا اشکالاتشان را رفع کنند، 15 مقاله‌ی منتخب نیز در مجلات علمی و پژوهشی معتبر به چاپ خواهند رسید. 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما